Metabo Metabo 315mm TKHS315M Site Table Saw(110V)
315mm site table saw giving a max cutting height of 85mm, Powerful 2500 watt motor, ideal for the fast rip cutting of beams, boards and wood like material on site or in the workshop, with smooth running mitre guide, blade tilts to 45 degrees, Sturdy powder coated sheet steel design with galvanised steel tables, foldable table length extension, very sturdy and durable.Table side extension and sliding table available (sold separately)
Related Products :
Metabo Metabo 315mm TKHS315M Site table saw (230V)
Metabo Metabo TKHS315M 315mm Site table saw pro Package (110V)
Scheppach Scheppach Basa 7.0 Bandsaw (230V)
Metabo Metabo TKHS315C 315mm Site Table Saw (230V)
Scheppach Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With 2m STC & TLE (400V)
Scheppach Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With 2m STC, TLE & TWE (230V)
Scheppach Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With 2m STC, TLE & TWE (400V)
Bosch Bosch GTS 10 XC Professional Table saw (230V)
400Volt 3 Phase Scheppach Basa 5.0 Bandsaw (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 4.0 270mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With Sliding Carriage & Extension (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With 2m STC & TLE (230V)
Clarke Clarke CTS16 254mm Table Saw with Stand (230V)
Einhell Einhell TC-TS 820 Table Saw (230V)
Scheppach Scheppach Precisa 4.0 270mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With Sliding Carriage (400V)
Scheppach Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 4.0 270mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench (230V)
Scheppach Scheppach Precisa 4.0 270mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 6.0 315mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench (230V)
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 4.0 270mm Precision Tilt Arbor Circular Sawbench With Sliding Carriage (230V)
110Volt Bosch GTS 10 J Professional Table Saw (110V)
Bosch Bosch GTS 10 J Professional Table Saw (230V)
Makita Makita LH1040 Table/Mitre Saw 260mm (110V)SIP SIP 3” Pedestal Belt Linisher (400V)
SIP SIP 6” Pedestal Belt Linisher (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach HS120 315mm Tilt Arbor Circular Sawbench
Machine Mart Xtra Scheppach Precisa 4.0 Precision Sawbench With Sliding Carriage & Extension (230V)
Bosch Bosch GTS 10 XC Professional Table saw (110V)
Machine Mart Xtra Scheppach Basa 7.0 Bandsaw (400V)
Machine Mart Xtra Scheppach Basa 5.0 2800W Bandsaw (230V)
Clarke Clarke CBS350 340mm Professional Bandsaw & Stand